Trwa nabór wolontariuszy w ramach tegorocznej edycji akcji charytatywnej „Szlachetna paczka”. Aby dołączyć do tego zacnego grona nie trzeba wiele, a nagrodą jest wielka satysfakcja i cenne doświadczenie procentujące w przyszłości. Na osoby chcące spróbować swoich sił w pomaganiu ludziom w potrzebie czeka m.in. ostrzeszowski sztab.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Jego lider Krzysztof Wąsala nie kryje, że pozyskanie wolontariuszy nie jest łatwym zadaniem.

 Brak wolontariuszy to nasz problem każdego roku – mówi. –Zgłoszeń rodzin spływa do nas więcej aniżeli wolontariuszy. Według normy, na jednego wolontariusza przypadają średnio trzy rodziny, ale w rzeczywistości to jest jeszcze więcej. Dlatego tak bardzo potrzebujemy wolontariuszy.

Aktualnie sztab tworzy piątka wolontariuszy, działających w nim także przed rokiem. Kolejna piątka jest w trakcie procesu wdrażania. Tymczasem, aby akcja mogła przebiegać sprawnie i efektywnie, grupa powinna składać się z piętnastu osób.

Aby dołączyć do grona wolontariuszy trzeba wejść na stronę „Szlachetnej paczki” bądź www.superw.pl, wypełnić tam formularz zgłoszeniowy i czekać na zgłoszenie się lidera – wyjaśnia K. Wąsala. –Lider kontaktuje się z daną osobą i omawia wszelkie szczegóły, całą procedurę wdrożenia i zadania, jakie wolontariusz będzie miał do wykonania. Wtedy kandydat podejmuje decyzję, czy chce działać czy to jednak nie dla niego.

Termin zgłoszenia swojej kandydatury mija z końcem października, a więc pozostało jeszcze sporo czasu. Do głównych zadań wolontariusza należy nawiązanie kontaktu z rodzinami zgłoszonymi do akcji „Szlachetna paczka” i poznanie ich potrzeb.

Szlachetna paczka działa na zasadzie mądrej pomocy – podkreśla lider ostrzeszowskiego sztabu.  Nie jest sztuką dać wędkarzowi ryby, ale należy mu kupić wędkę, żeby sobie tę rybę złowił. Dlatego zadaniem wolontariusza jest rozeznać się w sytuacji rodziny. Czy wyraża ona chęć zmiany czy twierdzi, że wszystko jej się należy i nie musi działać. Wolontariusz musi się spotkać z taką rodziną przynajmniej dwa razy i przygotować jej opis.

Wymaga to sporo pracy i zaangażowania, ale wszyscy, którzy podjęli wyzwanie, nie mają wątpliwości, że warto.

 Jedną z większych nagród jest z pewnością „Weekend cudów”, który się odbędzie 10 i 11 grudnia – uważa K. Wąsala. – To jest podziękowanie dla każdego wolontariusza za pracę, bo jadąc do rodzin, zawożąc im paczki przygotowane przez darczyńców widzi łzy wzruszenia i szczęścia.

Wszystkich, którzy poczuli, że propozycja jest właśnie dla nich zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej „Szlachetnej paczki”. Tam znajdują się wszystkie niezbędne informacje i drogowskazy do celu.

Ogłoszenia
J3M