Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Ostrzeszowie na różne sposoby stara się przyciągać nie tylko nowych czytelników, ale też miłośników literatury, których do sięgania po książki zachęcać nie trzeba. Już 31 października odbędzie się spotkanie organizacyjne „Młodzieżowego Klubu Miłośników Książki”.

W założeniu to propozycja dla uczniów szkół średnich, począwszy od 14 roku życia. I to w zasadzie jedyny warunek stawiany przyszłym członkom klubu.

Na pierwszym spotkaniu planujemy luźną rozmowę o naszych ulubionych książkach zapowiada Paulina Drożak, pomysłodawczyni przedsięwzięcia. Następnie każdy z uczestników dostałby kod do „Legimi” i będziemy wspólnie wybierać książkę z tego katalogu. Tym sposobem będziemy mogli dyskutować o tej samej książce, do której fizycznie nie wszyscy mogliby mieć dostęp.

Kadra Biblioteki Publicznej otwarta jest jednak także na pomysły ze strony samych klubowiczów.

Nie chciałabym, żeby to były jakieś sztywne spotkania, na których coś narzucamy zapewnia bibliotekarka. Chciałabym, żeby to była miła i bezpieczna przystań dla miłośników książek, żeby każdy mógł wnieść pomysł, który zostanie zauważony.

Spotkanie organizacyjne zaplanowano na 31 października, początek o 15.00 w czytelni dla dorosłych czytelników. To pora, kiedy w miejscowych szkołach jest już najczęściej po lekcjach, co daje uczniom możliwość korzystania z wolnego czasu.  Daty i godziny kolejnych spotkań będą przedmiotem późniejszych ustaleń. Co ważne, do klubu dołączyć będzie można w dowolnym momencie. Wystarczy zadzwonić i zgłosić taką chęć.

Nawet jeżeli by się nie przeczytało książki, a ma się ochotę przyjść, to jesteśmy otwarci na wszystko – deklaruje P. Drożak. – Zawsze czeka pyszna kawa, herbata i ciasto, najczęściej przez nas pieczone.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że od ponad roku w ostrzeszowskiej Bibliotece Publicznej działa już Dyskusyjny Klub Książki przeznaczony dla dorosłych czytelników. Spotkania w jego ramach odbywają się raz w miesiącu. Zapraszamy. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M