Jeszcze do 26 listopada potrwają tegoroczne obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa. To dobry czas, by rozpocząć swoją przygodę z dzieleniem się życiem. Na osoby, które w tym czasie odwiedzają Terenowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie oprócz satysfakcji czekają też niespodzianki.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Dni Honorowego Krwiodawstwa, jak co roku, rozpoczęły się 22 listopada. Celem tego wydarzenia jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na znaczenie oddawania krwi i wyrażenie podziękowań dla ludzi, którzy właśnie w taki sposób pomagają innym.
Są to zazwyczaj cisi bohaterowie – podkreśla Karolina Jakowicka-Czemplik, kierownik Terenowego Oddziału Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ostrzeszowie Karolina. – Osoby, które często nie obnoszą się z tym, że oddają krew, a ratują zdrowie i życie innych osób. Po to są te dni, aby mówić o krwiodawstwie, propagować krwiodawstwo i honorować tych, którzy są krwiodawcami.

Niezwykle cenna jest dosłownie każda kropla krwi. Biorąc pod uwagę ogromne i wciąż rosnące zapotrzebowanie nigdy bowiem nie będzie jej za dużo.
Zawsze staramy się, aby w tych dniach każdy krwiodawca otrzymał jakiś drobny upominek – zaznacza K.  Jakowicka-Czemplik. – Zapraszamy zarówno naszych stałych dawców, jak i pierwszorazowych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z oddawaniem krwi.
W Oddziale Terenowym w Ostrzeszowie krew oddawać można w poniedziałki, wtorki, środy oraz piątki. Rejestracja dawców prowadzona jest od 7.00 do 13.00. Z kolei w każdy czwartek oddział jest zamknięty, ponieważ jego pracownicy od 8.00 do 11.00 pełnią swoje obowiązki w kępińskiej hali sportowej.

Jedni przychodzą regularnie, inni po pierwszym razie robią sobie dłuższą przerwę i odwiedzają nas ponownie po paru miesiącach, a czasem nawet latach – dodaje kierownik TOK i K w Ostrzeszowie. – Są też tacy, którzy jak już zaczną oddawać to przychodzą do nas już regularnie, co 2-3 miesiące.
I takich osób życzmy sobie wszyscy jak najwięcej. ŁŚ

fot. sxc.hu

Ogłoszenia