Tematem numer jeden jest obecnie w Ostrzeszowie przekształcenie szpitala w covidowy. Zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego, w najbliższych dniach mają tam być dostępne 83 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem, w tym 6 łóżek intensywnej terapii. O sprawie rozmawiano podczas ostatniej sesji Rady Powiatu.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Pierwszym dniem funkcjonowania szpitala covidowego w Ostrzeszowie ma być sobota (31 października), kiedy to na chorych na covid-19 powinny oczekiwać 23 łóżka. Będą zlokalizowane na oddziale chirurgicznym. Pozostałe 60 miejsc dla takich osób musi powstać do 5 listopada. Starosta Lech Janicki przyznaje, że to potężne wyzwanie logistyczne. Tym bardziej, że w ostatnim czasie szpital pozbawiony był kierownictwa. Jak pamiętamy były prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Marek Nowiński 30 września złożył rezygnację, a u mającej go tymczasowo zastępować dyrektor ds. pielęgniarstwa Katarzyny Rutkowskiej potwierdzono zakażenie koronawirusem. Co gorsza, zakażony koronawirusem ma być też dyrektor ds. medycznych Andrzej Martynów. Ciężar koordynacji koniecznych do wykonania zadań przyjął zatem na siebie sam starosta.

My nie możemy się absolutnie od takich rzeczy wymigiwać, my tylko musimy dbać o to, aby być w stanie to zabezpieczyć – podkreślił. – To co nam się udało wywalczyć po pierwszej decyzji na 97 łóżek sprzed dziesięciu dni było etapowanie uruchamiania tych łóżek. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M