Rozpoczęła się modernizacja „Helenówki”, czyli drogi gminnej z Komorowa do Mikstatu Pustkowia – od drogi powiatowej Mikstat –Ostrzeszów do drogi wojewódzkiej Mikstat-Antonin.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Firma Zakład Budowy Dróg Henryk Mocny z Błaszek rozpoczęła prace na największej w tym roku inwestycji drogowej w gminie Mikstat.  Budowa blisko 5-kilometrowego odcinka drogi gminnej w Komorowie, tzw. „Helenówki”, dzięki której będzie można dojechać „po asfalcie” z Komorowa, od drogi powiatowej do drogi wojewódzkiej w Mikstacie Pustkowiu na wysokości „Chlebowej chaty” będzie kosztować 3 mln 326 tys. 969 zł. Wykonawca rozpoczął działanie od poszerzania pasa drogowego i utwardzania podkładu. Jeśli pogoda pozwoli, wylewanie nawierzchni asfaltowej powinno rozpocząć się na początku grudnia.

Firma ZBD Henryka Mocnego modernizowała wcześniej odcinek drogi „na Maderę” – oba te zadania są dofinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, z którego samorząd mikstacki pozyskał promesę dotacji w wysokości 3 mln 752 tys. 500 zł. PK

Ogłoszenia
J3M