Nielegalne wyścigi samochodowe zainteresowały policjantów. Funkcjonariusze z Kępna i Ostrzeszowa w ciągu zaledwie kilku godzin wystawili w sobotę 1 kwietnia aż 50 mandatów! Zatrzymali również 19 dowodów rejestracyjnych.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

W akcję zaangażowani byli nie tylko funkcjonariusze z Ostrzeszowa i Kępna, ale również Ostrowa Wlkp. Mundurowi zwracali uwagę na każde, nawet najdrobniejsze, wykroczenie. Łącznie skontrolowali ponad 70 pojazdów, sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących. – W wyniku przeprowadzonych kontroli pojazdów ujawniono prawie 50 wykroczeń, za które zostały nałożone mandaty karne oraz zatrzymano 19 dowodów rejestracyjnych – powiedział Radiu SUD st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP Kępno.

Nieoficjalnie wiadomo, że była to akcja skierowana przeciwko kierowcom uczestniczącym w nielegalnych wyścigach. Policjanci byli bardzo dobrze przygotowani do akcji. Oprócz urządzeń do pomiaru prędkości, wyposażeni byli także w czujnik spalin, a także sprzęt do sprawdzenia przepuszczalności światła szyb w pojazdach.

Swoje działania prowadzili sobotniej nocy również policjanci z Ostrzeszowa.- W minioną sobotę około godziny 22:20 Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie została powiadomiona, że na terenie parkingu przy markecie Intermarche zgrupowała się młodzież, poruszająca się samochodami osobowymi. Na miejsce skierowano dostępne patrole policji, które podjęły kontrolę pojazdów oraz czynności legitymowania wobec osób w nich się znajdujących. Po wykonanych czynnościach kierujący pojazdami skierowali się w stronę Kępna – przekazała st. asp. Magdalena Hańdziuk. RED

Ogłoszenia
J3M