Prowadzili plantację marihuany, usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Mowa o mieszkańcach powiatu ostrzeszowskiego. 49-letni ojciec i jego 27-letni syn w więzieniu mogą spędzić nawet 8 lat. 

Ogłoszenia
Instal Grunt

 W ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Ostrzeszowie 18 marca br. na terenie powiatu ostrzeszowskiego, funkcjonariusze policji zatrzymali dwie osoby w wieku 49 i 27 lat, w związku z likwidacją plantacji marihuany.

Działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i osobistej, wbrew przepisom, uprawiali w odpowiednio przygotowanym i ukrytym na terenie hali produkcyjnej pomieszczeniu – krzaczki marihuany. Ich część ususzyli, wytwarzając w ten sposób znaczną ilość środków odurzających – ponad 570 gramów –  powiedział dziennikarzom Radia Centrum prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.Susz w czterech ofoliowanych pojemnikach był przygotowany do dalszego wprowadzenia do obrotu. W pomieszczeniu ujawniono również ponad 300 hodowanych krzewów i ponad 20 roślin w trakcie suszenia.

Mężczyźni odpowiedzą za nielegalną hodowlę, jednak młodszy z nich musi liczyć się z dodatkowymi konsekwencjami. – 27-latkowi zarzucono ponadto posiadanie 50 gramów amfetaminy, a także udzielanie innym osobom marihuany w nieustalonej obecnie ilości. Podczas przesłuchania mężczyźni przyznali się częściowo do stawianych im zarzutów. Wobec obu podejrzanych stosowane było tymczasowe aresztowanie. Teraz, po skierowaniu aktu oskarżenia, czekamy na wyznaczenie przez sąd terminu rozprawy – dodał medium prokurator.

Mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego grozi do 8 lat pozbawienia wolności. RED

Ogłoszenia
J3M