Policyjna interwencja w jednej z miejscowości w gminie Grabów nad Prosną zakończyła się zatrzymaniem dwóch mężczyzn, którzy zaatakowali mundurowych. Agresorzy objęci zostali policyjnym dozorem.

Ogłoszenia
Wawrzyniak

Do zdarzenia doszło 10 marca o godzinie 23.40. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Chlewo.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze z grabowskiego komisariatu ustalili, że 51-letni mieszkaniec Raszkowa, kierując samochodem marki Ford, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim z obrażeniami w postaci stłuczenia klatki piersiowej. Na miejscu podjęto czynności zmierzające do sporządzenia dokumentacji umożliwiającej skierowanie przeciwko sprawcy wniosku o ukaranie do sądu – poinformowała st. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji.

W międzyczasie na miejsce kolizji dotarło dwóch mieszkańców Grabowa nad Prosną w wieku 23 i 48 lat. Nie byli oni uczestnikami zdarzenia, mimo to zaczęli utrudniać czynności wykonywane przez mundurowych. – Mężczyźni byli agresywni i nie stosowali się do poleceń wydawanych przez mundurowych, w wyniku czego doszło do szarpaniny, która zakończyła się naruszeniem nietykalności cielesnej interweniujących policjantów. Jak się okazało, 23-latek znajdował się również w stanie nietrzeźwości, tj. 0,38 mg/l (0,76 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu – dodała policjantka.

Agresorzy zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, który 11 marca, z uwagi na wcześniejszą karalność obydwóch mężczyzn, zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. RED

Ogłoszenia
Soft-DC KOMPUTERY