Jednostka Ratowniczo Gaśnicza w Ostrzeszowie oraz zastępy z ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu ostrzeszowskiego walczą z pożarem budynku gospodarczego w miejscowości Chlewo (gmina Grabów nad Prosną) – przekazała st. str. Noemi Biel z KP PSP w Ostrzeszowie. – Sytuacja jest już opanowana, trwa dogaszanie pożaru.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Ogień pojawił się w środę przed godz. 8 rano.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnych zastano budynek inwentarski całkowicie objęty pożarem – relacjonuje st. strażak Noemi Biel, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. – Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych podali 3 prądy wody w natarciu na pożar. W trakcie gaszenia usunięto z budynku palącą się słomę, którą przelano dodatkowo wodą. Wprowadzono wentylację mechaniczną oraz obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia zarzewi ognia. 
W działaniach brało udział 7 zastępów z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Ostrzeszowie oraz 5 zastępów z Ochotniczych Straży Pożarnych w Grabowie nad Prosną, Bukownicy, Kaliszkowic Kaliskich oraz Marszałek.

 

fot. OSP Grabów nad Prosną

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski