Rada Powiatu w Ostrzeszowie na swojej LI sesji przyjęła stanowisko w sprawie utworzenia ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku drogi wojewódzkiej Rojów-Kobyla Góra.
Dokument ma stanowić impuls do działań mających przełożyć się na konkretne rezultaty; stanowi jednocześnie deklarację Powiatu Ostrzeszowskiego wzięcia udziału w pracach nad projektem i merytorycznego zaangażowania w przedsięwzięcie, wraz z samorządem wojewódzkim oraz samorządami Ostrzeszowa i Kobylej Góry, przy udziale parlamentarzystów reprezentujących powiat ostrzeszowski.
O potrzebie powstania traktu pieszo-rowerowego prowadzącego z Ostrzeszowa w stronę Kobylej Góry mówi się od wielu lat. Jak podkreśla Rada Powiatu w swoim stanowisku, ścieżka pieszo-rowerowa ma wielkie znaczenie nie tylko dla podkreślenia walorów rekreacyjnych gmin Ostrzeszów i Kobyla Góra, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa oraz popularyzacji aktywności fizycznej i promowania zdrowego stylu życia wśród lokalnej społeczności.
Powiat ostrzeszowski proponuje przystąpić do rozmów i zaangażowania się w inwestycję, która może się stać wizytówką Wzgórz Ostrzeszowskich.
Stanowisko zostanie przekazane zostanie burmistrzowi Ostrzeszowa, wójtowi Kobylej Góry, przewodniczącym Rady Miejskiej w Ostrzeszowie oraz Rady Gminy w Kobylej Górze, przewodniczącemu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Zarządowi Województwa Wielkopolskiego oraz posłom na Sejm RP z powiatu ostrzeszowskiego.
źródło: www.powiatostrzeszowski.pl
Ścieżka, na zasadzie „tam i z powrotem”. Gdyby jednak pojechać dalej przez Myślniew do Szklarki Myślniewskiej i do Ostrzeszowa. To taką trasą można by się chwalić. Jednak ścieżki przy drodze 444 nie będzie na odcinku Szklarka Myśl.-Ostrzeszów. Co na to wymienieni posłowie z powiatu i samorządowcy z województwa tak gorąco popierający tą ideę. Tu ograniczają a tam robią….
Lecz ścieżki rowerowe same w sobie są super.
możesz z kobyłki pojechać: kobyłka kościół > mostki > olszyna > ostrzeszów – spokojna i malownicza droga i w sumie tylko 1 km dłuższa niż główną drogą. Szklarka to nie pępek świata, że jak tam nie ma ścieżki „to tylko tam i z powrotem”