Wtorek (31 maja) będzie ostatnim dniem pracy Magdaleny Puziewicz-Karpiak na stanowisku prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. 24 maja podczas posiedzenia Zarządu Powiatu na ręce Starosty jako Zgromadzenia Wspólników OCZ złożyła pisemną prośbę o rozwiązanie umowy, tłumacząc ją względami osobistymi.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Po przedyskutowaniu w gronie Zarządu Powiatu kwestii dalszego funkcjonowania szpitala zdecydowałem przyjąć wniosek i odwołać panią prezes z końcem bieżącego miesiąca – pisze w wydanym przez siebie komunikacie starosta Lech Janicki. – Od 1 czerwca obowiązki kierownika placówki przejmie pan Zbigniew Kluczkowski, zatrudniony obecnie w OCZ na stanowisku kierownika ds . logistyki, który posiada wszelkie niezbędne upoważnienia do podejmowania decyzji. Podczas dyskusji podkreślono, że w obecnej sytuacji najważniejsze jest zachowanie ciągłości funkcjonowania placówki i jej usług na rzecz mieszkańców.

  Przypomnijmy, Magdalena Puziewicz-Karpiak została prezesem OCZ 1 listopada 2020 roku, wygrywając konkurs na to stanowisko. Zastąpiła Marka Nowińskiego i była pierwszą kobietą u steru ostrzeszowskiego szpitala. Jest magistrem farmacji (Akademia Medyczna we Wrocławiu, później Magisterskie Studia Menadżerskie MBA /Akademia Ekonomiczna im. Oskara Langego we Wrocławiu), pracowała na stanowisku dyrektora zarządzającego oraz prezesa zarządu w wielospecjalistycznym szpitalu Orthos we Wrocławiu oraz kierowała działalnością szpitala jako prezes zarządu w Strzelińskim Centrum Medycznym. Była pierwszą kobietą, która obejęła stery ostrzeszowskiego szpitala.

Ogłoszenia
J3M