Dużym zainteresowaniem cieszyły się II Otwarte Mistrzostwa Miasta i Gminy Ostrzeszów w tenisie stołowym, które odbyły się w pierwszy dzień października w sali sportowej w Rojowie. Organizatorem wydarzenia był UKS Piast Poprawa Ostrzeszów. 

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

– Po raz pierwszy gościliśmy w sali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rojowie – zaznaczył prezes klubu, Jarosław Krzywaźnia. – Muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę, jeżeli chodzi o organizację (…). 

Dopisała przede wszystkim frekwencja, która była zbliżona do tej z pierwszej edycji imprezy. – Dzięki temu, że występowaliśmy w nowej sali gimnastycznej, mieliśmy możliwość jeszcze lepszego zorganizowania kategorii wiekowych. Zwiększyliśmy je z sześciu do siedmiu i wydłużyliśmy też system rozgrywek, przez co każdy mógł zagrać w większej liczbie meczów niż to zawsze było – dodał główny organizator.

Turniej był licznie obsadzony przez reprezentantów Miasta i Gminy Ostrzeszów, ale tylko jeden zawodnik uplasował się w ścisłej czołówce. Mowa o Kamilu Giwerskim, który zajął trzecie miejsce w kategorii „Amator 19-40”. – Jeżeli chodzi o kadetów, to piąte miejsce zajął Jan Mądry, szóste Nikodem Andrzejewski – wylicza Krzywaźnia. – Kategoria dziewcząt i kobiet była bardzo silnie obsadzona, bo wystąpiło aż 16 zawodniczek, w tym była pierwsza młodziczka Polski – Aleksandra Nawrocka, która wygrała swoją kategorię. Jagoda Karkosza zajęła szóste miejsce. Jesteśmy ogólnie zadowoleni (…). Trzeba zaznaczyć, że kilku naszych zawodników nie wystąpiło ze względu na choroby.

Poziom zawodów był bardzo wysoki. Świadczy o tym m.in. fakt, że swoją obecnością imprezę zaszczycili również pingpongiści z ościennych województw. Łącznie tego dnia w hali sportowej w Rojowie zagrało aż 64 zawodników! UKS Piast po tych zawodach nie zamierza spocząć na laurach i już teraz planuje kolejny, podobny turniej, który najprawdopodobniej odbędzie się w ostatni weekend listopada. AG

 

WYNIKI II OTWARTYCH MISTRZOSTW OSTRZESZOWA W TENISIE STOŁOWYM

 

Młodzik (2010 i młodsi)

Filip Pioch

Tymon Kokot

Marcel Sokołowski

Kadet (2008-2009)

Sebastian Marczak

Bartłomiej Rudowicz

Stanisław Szóstak

Junior (2004-2007)

Robert Baranowski

Michał Dymacz

Jakub Zagórski

Dziewczęta i kobiety

Aleksandra Nawrocka

Agata Strzelczak

Olga Wojdal

Amatorzy 19-40

Paweł Gąsiorski

Damian Stępień

Kamil Giwerski

Amatorzy 41-55

Mariusz Adamus

Łukasz Dylewski

Rafał Pokusiński

Amatorzy powyżej 55 lat

Jerzy Ciekański

Waldemar Józala

Jan Kasendra

fot. Zuzanna Szczepaniak

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski