W policyjnym areszcie zostali osadzeni dwaj mężczyźni poruszający się samochodem będąc pod wpływem narkotyków. Środki ustawowo zabronione ujawniono też we wnętrzu pojazdu. To wyniki kontroli drogowej przeprowadzonej we wtorek (15 sierpnia) około godziny 11.00 w Alei Wojska Polskiego w Ostrzeszowie.

Ogłoszenia
Instal Grunt

W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że mężczyźni mogą znajdować się pod działaniem środków odurzających wobec 19-letniego kierującego, mieszkańca gminy Ostrzeszów oraz podróżującego z nim 17-latka, również mieszkańca gminy Ostrzeszów, wykonano test na zawartość substancji niedozwolonych w organizmie – mówi st. aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – W obydwu przypadkach dał on wynik pozytywny, co świadczyło również o tym, że 19-latek prowadził pojazd znajdując się pod wpływem narkotyków. Ponadto podczas przeprowadzonej kontroli pojazdu w jego wnętrzu policjanci ujawnili woreczek strunowy z zawartością substancji psychotropowej w ilości 0,82 grama.

Mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. 19-letniemu kierującemu, w związku z popełnionym przestępstwem kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, zatrzymano prawo jazdy.

Ogłoszenia
J3M