Kiedy w ostatni czwartek dwaj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymywali w Kaliszkowicach Kaliskich jadącego z nadmierną prędkością seata, nie spodziewali się, że chwilę później będą musieli ruszyć z pomocą jego kierowcy.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Z pojazdu wysiadł zdenerwowany mężczyzna, który oświadczył, że spieszy się do domu do miejscowości Biskupice Zabaryczne, gdzie przebywa jego narzeczona wraz z 4,5 letnią córką, która upadła na plastikowy przedmiot – relacjonuje aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

Aspirant Gracjan Szyszka oraz sierżant Konrad Junik bez zastanowienia przystąpili do działania.

Udzielili mężczyźnie eskorty pod wskazany adres. kontynuuje M. Hańdziuk. Po przybyciu na miejsce zobaczyli zdenerwowaną kobietę, trzymającą na rękach osłabioną córkę. Policjanci przystąpili do udzielenia dziewczynce niezbędnej pierwszej pomocy oraz powiadomili karetkę pogotowia. Po przyjeździe personelu medycznego dziecko przekazano załodze pogotowia.

Wszystko skończyło się więc dobrze. W dowód wdzięczności rodzice dziecka przesłali na skrzynkę dyżurnego ostrzeszowskiej komendy wiadomość z podziękowaniami dla interweniujących funkcjonariuszy. RED

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski