Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób musiało zrezygnować ze swojego wymarzonego urlopu. Pomimo wzrostu zachorowań europejskie kraje otworzyły swoje granice i deklarują gotowość przyjęcia turystów. Sytuacja jest jednak dynamiczna i nigdy nie wiadomo, co będzie jutro. Dlatego właśnie warto ubezpieczyć się od rezygnacji z podróży. Dowiedz się, na co możesz liczyć, wykupując tego typu polisę.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Ile to kosztuje?
Wiele zależy oczywiście od indywidualnych czynników, ale sprawdziliśmy dla Ciebie, ile zapłacisz za ubezpieczenie od rezygnacji z podróży w dwóch najpopularniejszych firmach.

·         AXA – 140 zł,

·         Europa – 150 zł.

Jeśli jednak chcesz postawić na inne towarzystwo ubezpieczeniowe, dowiedz się więcej o rezygnacji z podróży w TUI: https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-kosztow-rezygnacji-z-podrozy-w-tui-2/

 

Rezygnacja a przerwanie podróży – czy obie sytuacje są objęte ochroną?
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży to polisa, która zapewnia ochronę finansową na wypadek rezygnacji i przerwania podróży. Oznacza to, że otrzymasz stosowne odszkodowanie w sytuacji, gdy wyjazd zostanie odwołany jeszcze przed rozpoczęciem lub skończy się w trakcie. Wysokość rekompensaty jest ściśle określona w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Sprawdź sytuację epidemiologiczną w powiecie ostrzeszowskim.

Co może obejmować ubezpieczenie kosztów rezygnacji?
Tak naprawdę ochroną może być objęty każdy wyjazd. Niezależnie, czy trwa tydzień, czy miesiąc. W ramach ubezpieczenia otrzymasz zwrot za wydatki takie jak:

·         umowa z biurem podróży,

·         Rezerwacja noclegu,

·         zakup biletu,

·         udział w szkoleniu lub konferencji,

·         wynajem auta,

·         zakup biletu na wydarzenie kulturalne/sportowe,

·         wynajem lub czarter jachtu,

·         uczestnictwo w rejsie.

Pamiętaj, że to od Ciebie w dużej mierze zależy zakres ochrony Twojego ubezpieczenia. Warto również wiedzieć, że każda wynegocjowana zmiana powinna znaleźć się w OWU.

Kiedy możesz zrezygnować z podróży?
W większości ubezpieczalni sytuacje, które uprawniają do uruchomienia środków z polisy to:

·         nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie,

·         komplikacje ciąży,

·         zgon ubezpieczonego,

·         zgon osoby bliskiej,

·         poważne zdarzenie losowe,

·         kradzież dokumentów niezbędnych w podróży,

·         kradzież lub uszkodzenie pojazdu wskutek wypadku komunikacyjnego albo pożaru,

·         wezwanie do obowiązkowego stawienia się w sądzie,

·         skierowanie na pobyt w sanatorium w terminie pokrywającym się z wyjazdem,

·         utrata pracy,

·         rozpoczęcie pracy.

Gdzie kupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży?
Najlepiej zrobić to w Internecie, korzystając z darmowych i ogólnodostępnych porównywarek ubezpieczeń. Wystarczy kilka informacji, by po chwili mieć przed sobą listę najlepszych ofert od renomowanych biur. Atutem zakupów online jest również niższa cena. Ubezpieczyciele często oferują atrakcyjne rabaty dla klientów, którzy zdecydowali się na zakup w sieci. Więcej informacji i dopasowaną do Ciebie wakacyjną polisę znajdziesz tutaj: https://wakacyjnapolisa.pl/

 

Artykuł sponsorowany!

Ogłoszenia
Wawrzyniak