Młoda kobieta umiera w ostrzeszowskim szpitalu. Jak twierdzi jej siostra, wcześniej – w bardzo poważnym stanie – dwukrotnie została odesłana przez lekarza do domu. – Dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić przyczyny tragedii – zapewnia starosta Lech Janicki. 

Ogłoszenia
Instal Grunt

Informacja o śmierci 35-letniej kobiety obiegła Internet. Całą sytuację w mediach społecznościowych w piątek, późnym wieczorem opisała jej siostra. – Miało być lepiej, a jest gorzej ze szpitalem w Ostrzeszowie. Byłam dwa razy z siostrą na pogotowiu (chodzi najprawdopodobniej o tzw. wieczorynkę – przyp.red.), za każdym razem została odesłana z receptą przeciwbólową podaną przez megafon, nie badając siostry ani razu – opisywała mieszkanka gm. Ostrzeszów. – Byłam kolejny raz wczoraj w nocy, gdy stan siostry się nie polepszał, a przeciwnie było coraz gorzej, siostra nie była sama w stanie dojść do placówki, miała problemy z wymową. Lekarz widział jej prawie agonalny stan, a odesłał nas kolejny raz do domu z receptą, nie badając jej w ogóle, tylko przez megafon podał receptę, gdzie go ledwo szło zrozumieć.

Kobiety wróciły do domu. Następnego dnia – jak opisuje siostra zmarłej – karetka pogotowia na sygnale przetransportowała chorą do szpitala w Ostrzeszowie. Rodzina – jak czytamy – przez 3 godziny próbowała dodzwonić się do szpitala, telefon jednak milczał. – Żałuję tego, że od razu nie zawiozłam jej do Ostrowa, ale w końcu od czego jest ten szpital. Od czego ja się pytam? – zastanawiała się w poście. Niestety kilka godzin później pojawiła się informacja o śmierci kobiety.

Głos w sprawie śmierci mieszkanki gm. Ostrzeszów zabrał starosta Lech Janicki. – W związku z tragicznym zgonem, do jakiego doszło poprzez nieudzielenie osobie chorej odpowiedniej pomocy, informuję, ze zobowiązałem prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia do niezwłocznego wszczęcia wewnętrznego postępowania wyjaśniającego wszystkie okoliczności zdarzenia – oświadczył. – Jutro w tej sprawie spotkam się z kierownictwem szpitala oraz szefem Rady Nadzorczej OCZ. W poniedziałek o godzinie 10:00 w Starostwie Powiatowym odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie. Wyrażam głębokie ubolewanie z powodu tego, co się stało. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić przyczyny tragedii.

Sprawą zajęła się prokuratura.– Informację o śmierci kobiety otrzymaliśmy od rodziny – powiedział dziennikarzom Faktów Kaliskich Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. – Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Zabezpieczono też dokumentację medyczną, planowane są także przesłuchania świadków, czyli rodziny zmarłej jak i personelu szpitala. RED

Ogłoszenia
J3M