10 sierpnia żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej przeprowadzili badania przesiewowe na obecność koronawirusa wśród mieszkańców domów pomocy z powiatu ostrzeszowskiego. Badania potwierdziły wyniki dodatnie wśród 12 osób, w tym 10 mieszkańców z DPS w Kołchowach.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

– Aktualnie spośród 80 mieszkańców DPS, 5 osób przebywa w szpitalu (3 osoby z wynikiem pozytywnym, pozostałe oczekują na wyniki badań).(…) Stan zdrowia wszystkich osób jest na bieżąco monitorowany. Placówka otrzymała od moich służb dodatkowe środki ochrony indywidualnej  – poinformował we wtorek wojewoda Łukasz Mikołajczyk.
Z najnowszych informacji przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie wynika, że pozytywny wynik stwierdzono już u 13 osób. Chorzy przebywają w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, a sanepid podjął decyzję o objęciu placówki kwarantanną do 23 sierpnia.
W tej chwili w DPS przebywa 66 mieszkańców, którymi opiekuje się 15 pracowników (dyrektor DPS, pielęgniarka, opiekunki, pokojowe, kuchnia oraz pracownica administracji). 26 pracowników DPS przebywa w kwarantannie domowej.

 

Ogłoszenia
J3M