Pełne ręce roboty mają od samego rana ostrzeszowscy strażacy, wszystko przez silne opady deszczu. Wzywani są do zalanych posesji, piwnic, ulic. Najwięcej wody, jak zawsze, zbiera się na parkingu przy „Intermarche” w Ostrzeszowie. Problemy zgłaszają również mieszkańcy ul. Kościuszki i Ceglarskiej. – Jesteśmy w stanie gotowości, mamy wzmocnione stany kadrowe – zapewnia bryg. mgr inż. Piotr Mazurkiewicz, komendant KP PSP w Ostrzeszowie. – Najwięcej zdarzeń odnotowujemy na terenie Ostrzeszowa.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA I GMINY W OSTRZESZOWIE
W związku z wystąpieniem problemów związanych z odbiorem wody deszczowej, które wystąpiły przez intensywne opady deszczu, pragniemy podziękować mieszkańcom za zgłoszenia tych miejsc, w których potrzebna była interwencja. Zapewniamy, że odpowiednie jednostki i służby podejmują wszelkie możliwe działania, by zminimalizować skutki opadów.

Jednocześnie pragniemy poinformować państwa, że w obecnej kadencji rozpoczęto już inwestycje, dzięki którym zminimalizowane zostaną skutki nawałnic. Takie rozwiązania stosowane są systematycznie przy kolejnych inwestycjach drogowych (np. ulica Piaski) i będą kontynuowane w najbliższej przyszłości.

Ogłoszenia
Compre