Choć codziennie media donoszą o tragicznych wypadkach na polskich drogach, wciąż nie brakuje niestety kierowców wykazujących się brakiem odpowiedzialności i wyobraźni. Kolejne przykłady ujawniła Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

We wtorek (20 lipca) około 18.00 funkcjonariusze Posterunku Policji w Mikstacie zatrzymali do kontroli motorowerzystę. Co się okazało? O tym aspirant Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP.
– Podczas wykonywanych czynności 46-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego poddano kontroli trzeźwości z wynikiem 0,48 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.
A to oznacza, że kierowca miał w organizmie blisko promil alkoholu. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Na mandacie skończyło się natomiast w przypadku motocyklisty zatrzymanego do kontroli w środowy poranek (21 lipca) na ul. Kościuszki w Ostrzeszowie.
– Poprzez zatrzymanie go do kontroli w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości na obszarze zabudowanym o 69 km/h, udaremnili dalszą jazdę 26-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, kierującego motocyklem kawasaki.
W trakcie kontroli wyszło też na jaw, że 26-latek nie ma uprawnień do kierowania motocyklem.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia
Soft-DC KOMPUTERY