Wynikiem 8:2 na korzyść ostrzeszowian zakończyło się spotkanie jedenastej kolejki II ligi tenisa stołowego w Dąbczu. UKS Piast Poprava odprawił swojego największego rywala i tym samym już teraz może świętować tytuł mistrza sezonu.

Ogłoszenia
Wawrzyniak

– Bardzo prawdopodobne jest, że dzięki tym wysokim wynikom to nam przypadnie możliwość organizacji turnieju barażowego, który odbędzie się 14 maja – pochwalili się na swojej internetowej stronie ostrzeszowianie.

Sobotnie zwycięstwo z wiceliderem – Wametem Dąbcze, skomentował prezes klubu Jarosław Krzywaźnia. – Początek meczu należał zdecydowanie do nas. Wychodzimy na prowadzenie 4:0 dość pewnie. Druga część spotkania to dużo bardziej wyrównana rywalizacja i kilka meczów zakończonych dopiero po pięciu setach. Ostatecznie wygrywamy 8:2, jednak należy zauważyć że drużyna z Dąbcza wystąpiła bez swojego lidera – Michała Krzyżanowskiego. Za dwa tygodnie zagramy z tą samą drużyną również mecz finału Pucharu Polski i będzie to na pewno dużo trudniejsze spotkanie.

Punkty w Dąbczu zdobyli:

Paweł Piotrowski 2,0/2,5

Zbigniew Kaczmarek 2,0/2,5

Adrian Spychała 1,5/1,5

Kuba Werner 1,5/2,5

Radosław Malinowski 1,0/1,0

Był to dobry dzień nie tylko dla seniorów UKS-u. Dobre starty zaliczyła również młodzież. Wszystkim występom przyglądał się J. Krzywaźnia. – Tego dnia rozegraliśmy również III Grand Prix Wielkopolski Młodzików i Młodziczek w Poznaniu. W kategorii chłopców Jan Mądry i Jakub Karkoszka zostali sklasyfikowani na miejscach 17-20, natomiast w kategorii dziewcząt Jagoda Karkoszka zajęła miejsca 8. Mamy 100% pewność, że cała trójka awansowała na Mistrzostwa Wielkopolski, które odbędą się 14-ego maja. Jesteśmy zadowoleni z tych wyników. Natomiast wiemy, że jest spory potencjał w naszych wychowankach i na majowych zawodach będą się oni mogli pokusić o jeszcze lepsze rezultaty – powiedział prezes.

Kibice, którzy stęsknili się za domowymi meczami UKS-u, muszą jeszcze trochę poczekać. Dopiero 12 marca mistrzowie sezonu przed własną publicznością zmierzą się z Polonią Śmigiel. Kilka dni wcześniej – jak zapowiadał prezes Krzywaźnia – zawodników czeka pucharowy, wyjazdowy mecz w Dąbczu, który będzie transmitowany na żywo na antenie telewizyjnej FANKLUB TV (kanał 13 w sieci INEA). Początek spotkania o godzinie 15.00 w niedzielę 6 marca.

Ogłoszenia
Zielony Ogród