Jak wynika z aktualnych danych, w powiecie ostrzeszowskim wykonano już blisko 20 tysięcy szczepień przeciwko koronawirusowi. Dziennie liczba ta zwiększa się o niemal 800, a w pełni zaszczepionych jest już 6.250 mieszkańców. Chętniej z możliwości tej korzystają panie.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

W punktach prowadzonych przez Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia od początku bieżącego roku preparaty podano 4.390 osobom, w tym 1704 dwoma dawkami.
Dominują zdecydowanie preparaty firmy Pfizer, których podano 2.514 – mówi Jarosław Iwaszkiewicz, dyrektor ds. medycznych Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia. – Astry Zeneci podano 1331. W grupie zaszczepionych dominują kobiety. Było ich 2.611.
Największą grupę wśród zaszczepionych stanowią osoby w przedziale wiekowym pomiędzy 60 a 70 rokiem życia.
Drugą najbardziej liczną grupę stanowią 50 i 60-latkowie – dodaje J. Iwaszkiewicz. – Dopiero na trzecim miejscu znajdują się seniorzy powyżej 80 roku życia. Niestety z ubolewaniem stwierdzam, że dopiero na piątym miejscu, jeśli chodzi o wyszczepialność populacyjną są ludzie stosunkowo młodzi czyli 30 i 40-latkowie. Mamy nadzieję, że ta sytuacja się odwróci, że dzięki akcjom społecznym, dzięki powszechnej informacji ci młodzi ludzie zdecydują się na rejestrację i liczne przybycie do punktów szczepień.
Dyrektor Iwaszkiewcz przyznał, że pewnym ograniczeniem jest liczba dawek spływających do poszczególnych punktów, dlatego OCZ robi wszystko, by dostawy były jak największe. Władze spółki starają się ponadto przekonać lokalnych przedsiębiorców do szczepienia pracowników oraz ich rodzin.
– Prosimy wszystkich o rejestrowanie się, zgłaszanie do punktów szczepień i powszechne przyjmowanie szczepionek, ponieważ jest to jedyna gwarancja powrotu do normalności – przekonuje dyr. Iwaszkiewicz.
Warto więc przypomnieć, że w powiecie ostrzeszowskim funkcjonują dwa punkty szczepień powszechnych prowadzone przez OCZ – w biurowcu na ul. Daszyńskiego w Ostrzeszowie oraz w hali sportowej w Grabowie nad Prosną. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M