Dwa zgony pacjentek ostrzeszowskiego szpitala, do których w odstępie zaledwie kilku tygodni doszło w sierpniu tego roku odbiły się szerokim echem w całym kraju. Wyjaśnieniem obu tych bulwersujących spraw zajęła się m.in. prokuratura. Sprawdzaliśmy, na jakim etapie są wszczęte postępowania.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Jak się okazuje, przyczyny i okoliczności śmierci ciężarnej 28-latki na podjeździe szpitala w Ostrowie Wielkopolskim oraz 35-latki, która, pomimo stale pogarszającego się stanu zdrowia, nie doczekała się na czas pomocy bada Prokuratura Regionalna w Łodzi.

W śledztwie, które dotyczy zgonu 28-letniej kobiety w dniu 3 sierpnia 2020 roku prokurator zgromadził materiał dowodowy w postaci zeznań świadków oraz dokumentacji medycznej i w chwili obecnej planowane jest powołanie zespołu biegłych dla oceny prawidłowości działań podejmowanych przez pracowników medycznych w niniejszym przypadku – poinformował nas rzecznik prasowy Krzysztof Bukowiecki – Z kolei w śledztwie dotyczącym zgonu kobiety w dniu 28 sierpnia 2020 roku aktualnie jest gromadzona dokumentacja, między innymi określająca obowiązujące w placówkach medycznych procedury organizacyjne.

Oba postępowania prowadzone są „w sprawie”, do chwili obecnej w ich przebiegu nikomu nie przedstawiono zarzutów. ŁŚ

Ogłoszenia
J3M