Na około 70 tysięcy złotych oszacowano wstępnie straty powstałe w wyniku pożaru, jaki w niedzielny wieczór (16 października) wybuchł na terenie jednej z posesji w Przytocznicy.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali budynek gospodarczy w płomieniach – relacjonuje str. Noemi Biel, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie. – Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i przeprowadzeniu rozpoznania. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego podali dwa prądy wody na palące się drewno oraz budynek gospodarczy, co przyczyniło się do lokalizacji pożaru. Następnie sprawdzono obiekt przy pomocy kamery termowizyjnej. Wstępnie straty oszacowano na 70 tysięcy złotych.

Na kwotę tę składa się zarówno wartość obiektu, jak i zgromadzonego w nim mienia, w tym zgromadzonego na zimę drewna opałowego. Właścicielowi posesji udało się natomiast uratować samochód i skuter. Jako prawdopodobna przyczynę pojawienia się ognia wskazywane jest zwarcie instalacji elektrycznej. ŁŚ

fot. OSP Doruchów

Ogłoszenia
J3M