33 tys. razy ściągnięto już aplikację mobilną mZUS. Umożliwia ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny, np. „500 plus” czy „Dobry start”.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Aplikacja mZUS została uruchomiona 14 listopada tego roku.  Od tej pory 33 tysięcy urządzeń mobilnych ma już zainstalowaną i połączoną z Platformą Usług Elektronicznych ZUS aplikację. Przez aplikację mobilną złożono ponad 1,5 tys. wniosków dla ok. 2,1 tys. dzieci, w tym: 628 wniosków o „Dobry start” oraz 878 wniosków o „500+”.

Z aplikacji można skorzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jest do pobrania bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store.

Aktualnie aplikacja mZUS przeznaczona jest dla osób, które chcą skorzystać ze świadczeń dla rodzin. W początkowym okresie funkcjonowania klienci mogą złożyć za jej pośrednictwem wnioski o świadczenie „Dobry start” i o świadczenie wychowawcze „Rodzina 500 plus.

W dalszej perspektywie aplikacja zostanie rozszerzona o kolejne świadczenia dla rodzin, czyli o wnioski o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy „RKO” i dofinansowanie do żłobków „DZ”.

-Aby aktywować aplikację, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS – informuje Marlena Nowicka – regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w Wielkopolsce – Proces aktywacji i połączenia aplikacji z profilem PUE został opisany krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

Liczba zarejestrowanych profili na PUE ZUS przekroczyła 10,8 mln.

Ogłoszenia
Zielony Ogród