Komorowianki rozpoczęły świętowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet już w lutym. Za sprawą sołtysa Sławomira Kmiecika i Rady Sołeckiej panie bawiły się wspaniale w sali Wielskiego Domu Kultury. 

Ogłoszenia
Instal Grunt

Ale dlaczego miesiąc wcześniej, wszak MDK przypada dopiero 8 marca? – Powody były dwa: po pierwsze połączyliśmy dzień kobiet z walentynkami, które przypadają 14 lutego; po drugie, jak mówi tradycja, komorowianki zaraz po ślubie pakują męża w walizkę i wysyłają do pracy zagranicą. Dlatego, żeby panie mogły świętować 8 marca razem z mężami i partnerami, którzy na pewno przyjadą do domu na dzień kobiet, postanowiliśmy zorganizować zabawę wyprzedzająco już 11 lutego – tłumaczy Sławomir Kmiecik, sołtys i radny z Komorowa.

Rada sołecka się dobrze spisała: był okazały tort i muzyka „pod nóżkę”. Panowie, co prawda nieliczni, pilnowali, żeby mieszkankom Komorowa (a reprezentowane były różne pokolenia: od nastolatek do seniorek) w tym dniu naprawdę niczego nie brakowało.  Byli także goście: Henryk Zieliński – burmistrz Mikstatu oraz Łukasz Dybul – przewodniczący Rady Miejskiej w Mikstacie i Tomasz Maciejewski – przewodniczący Rady Powiatu Ostrzeszowskiego. UMiG Mikstat

Ogłoszenia
J3M