O budowę chodnika przy ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 449 w Kobylej Górze samorządowcy walczą już od lat. Dotąd jednak bezskutecznie. Kolejny apel – z prośbą o pilną realizację inwestycji już w 2022 roku – otrzymał w ostatnim czasie marszałek Marek Woźniak.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Chodnik poprawić ma przede wszystkim bezpieczeństwo jego użytkowników, a w szczególności uczniów miejscowej szkoły podstawowej, a także ułatwić dotarcie do przystanków autobusowych młodzieży szkół ponadpodstawowych. Z treści pisma wynika, że samorządowcy walczą o wykonanie kilku odcinków chodnika o łącznej długości około 400 mb. m.in. od ul. Ogrodowej aż do skrzyżowania z drogą gminną wzdłuż ul. Wojska Polskiego (do gościńca „W Siodle”).

Szybki rozwój budownictwa jednorodzinnego w naszej miejscowości na nieruchomościach skomunikowanych z drogą wojewódzką nr 449 przekłada się na coraz większą liczbę dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej i uczniów szkół ponadpodstawowych udających się na przystanki autobusowe zlokalizowanie przy drodze wojewódzkiej ner 449 – podkreślają autorzy listu. – (…) W chwili obecnej tam, gdzie nie ma chodników, wszystkie dzieci poruszają się wąskim poboczem, które wiosną jest zarośnięte trawą, a zimą zasypane zwałami śniegu, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się i odsunięcie się na bezpieczną odległość od krawędzi jezdni.

Jak dodają budowa chodnika zapewni „bezpieczeństwo komunikacyjne nie tylko najmłodszym mieszkańcom gminy, ale także wszystkim innym”.

Podpisane m.in. przez wójta Kobylej Góry Wiesława Berskiego pismo, starosta Lech Janicki przekazał na ręce marszałka Marka Woźniaka, który przyjechał do Ostrzeszowa. Czy kolejny apel samorządowców tym razem okaże się skuteczny? Czas pokaże. RED

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
J3M