Ogłoszenia
Instal Grunt

15-letnia Zuzanna Kicman z Ostrzeszowa spełniła swoje wielkie marzenie! Nie tak dawno informowaliśmy o jej powołaniu na zgrupowanie Reprezentacji Polski U-16 w Szczyrku, które stanowiło jeden z etapów naborowo-selekcyjnych, a w dalszej perspektywie miało zdecydować o powołaniach na Mistrzostwa Europy. W rywalizacji o miejsce w składzie brały udział 24 siatkarki, spośród których wyłoniono najlepszą czternastkę.  Wśród wyróżnionych znalazła się uzdolniona ostrzeszowianka!

To niewątpliwie ogromny sukces, a droga do otrzymania tego powołania była bardzo trudna. Zuzanna Kicman łącznie wzięła udział w trzech zgrupowaniach: w Szczyrku, Węgierskiej Górce i na koniec w Olecku. Z każdego obozu odpadało kilka zawodniczek. W pierwszy weekend grudnia okazało się, że siatkarka z Ostrzeszowa, która na co dzień reprezentuje barwy UKS Szamotulanin dostała się do ścisłej czternastki! Kadra Reprezentacji Polski U-16 już od wtorku (6 grudnia) weźmie udział w turnieju o Mistrzostwo Europy Wschodniej na Łotwie, który jest eliminacjami do  czempionatu Starego Kontynentu. Impreza główna zaplanowana jest na lato 2023 w Serbii i na Węgrzech.

W turnieju eliminacyjnym rywalkami Polki będą kolejno siatkarki Gruzji (6.12), Estonii (7.12), Ukrainy (8.12), Litwy (9.12) i Łotwy (10.12).

Przypomnijmy, że Z. Kicman grająca na pozycji przyjmującej swoje pierwsze kroki stawiała w ostrzeszowskim  „Kolibrze”. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki i awans do Mistrzostw Europy!

fot. Puha-Volley/facebook

Ogłoszenia
Plus