O niewielkiej Szkole Podstawowej w Morawinie (gm. Doruchów) usłyszała w miniony piątek cała Polska. Wszystko to za sprawą dyrektor placówki, która postanowiła spełnić marzenie swoich uczniów i zabrać ich nad morze. Za transport zapłaci radio ZET!

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

28 listopada radio ZET ruszyło z kolejną edycją akcji „Spełniamy Marzenia”, której cel jest bardzo prosty – uszczęśliwić słuchaczy i pomóc im w realizacji tych większych i tych mniejszych życzeń. Radio ZET spełniło już kilkaset marzeń, a już niebawem ta lista się powiększy.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Morawinie, która prowadzona jest przez stowarzyszenie wysłała swoje marzenie i w piątek dowiedziała się, że radio ZET sfinansuje podróż jej uczniów nad morze! – Marzenia jednak się spełniają – powiedziała dyrektor Joanna Krzyżańska-Hyłka odbierając telefon od dziennikarki Radia ZET. – Jestem dyrektorką takiej maleńkiej, wiejskiej szkoły w Morawinie, gmina Doruchów, powiat ostrzeszowski. (…) Jest nas tylko 33 w szkole, tylu uczniów mam i od wielu, wielu lat marzymy o wycieczce nad morze. Tylko zawsze coś nam stawało na drodze, jak nie pandemia, to teraz finanse i napisałam o tym marzeniu do Państwa, żebyście nam sfinansowali koszty autobusu, transportu, który jest zawsze najdroższy.

Udało się, radio przekaże 6 tys. zł na przejazd dzieci nad morze. – To będzie autokar od pana Genia Janickiego, który jest naszym nadwornym kierowcą – mówiła pani Joanna nie kryjąc swojego wzruszenia. – Dziękuję, jesteście cudowni! – dodała na koniec audycji.

Po tej informacji wśród uczniów zapanowała istna euforia, a do szkoły rozdzwoniły się telefony z gratulacjami. – Nawet nie spodziewałam się, że tyle osób mnie słuchało – mówi dyrektor.

Jak wyznała Joanna Krzyżańska- Hyłka, wyjazd dla całej społeczności szkolnej będzie wyjątkowym prezentem z okazji 10-lecia funkcjonowania placówki pod szyldem stowarzyszenia. Uczniowie pojadą nad morze już wiosną przyszłego roku. RED

fot. SP Morawin/FB

Ogłoszenia
Compre