To już pewne! W Ostrzeszowie przy ul. Leśnej rozpoczęła się długo wyczekiwana budowa parku handlowego. Jednym z głównych najemców będzie sieć sklepów Lidl.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Wykonawcą inwestycji jest rodzinna firma budowlana z Ostrzeszowa – „KiK Budujemy dla Ciebie”. – Ten projekt budowlany cieszy podwójnie!! W szczególności, że zostanie zrealizowany na terenie Ostrzeszowa i da lokalnym mieszkańcom nowe możliwości, a przede wszystkim kilkadziesiąt nowych miejsc pracy – podkreślają przedstawiciele firmy.

Teren objęty inwestycją to 27 098 m2: –  łączna powierzchnia zabudowy parku wynosić będzie 6774 m². Dodatkowo powstanie 386 miejsc postojowych wraz z zagospodarowaniem terenu i całą niezbędną infrastrukturą techniczną.

Inwestycja podzielona będzie na 3 budynki handlowo-usługowe: w budynku A – przewidziane 4 lokale, w B – 6 lokali, a w C  – powstanie jeden duży lokal pod supermarket. Wiadomo już, że będzie to sklep sieci Lidl.

Z początkiem kwietnia na ul. Leśnej ruszyły już pierwsze prace ziemne. Całkowite zakończenie robót planowane jest na początek II kwartału 2023 roku.

– Firma KiK jako generalny wykonawca inwestycji ma za sobą wiele rozmów i ustalonych dodatkowo działań we współpracy z inwestorem, które mają na celu jak najlepsze dostosowanie budynków dla potrzeb obecnych jak i przyszłych najemców – czytamy w informacji prasowej, jaka dotarła do naszej redakcji. – Projekt jest duży i bardzo wymagający w obliczu aktualnej sytuacji na rynku materiałów budowlanych. Jednak firmie KiK udało się wypracować odpowiednie rozwiązania mające na celu optymalizację kosztów całego przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, temat budowy parku handlowego w Ostrzeszowie ciągnie się już od 2016 roku. Wtedy właśnie w Internecie pojawiły się pierwsze plany jego budowy. Inwestycja jednak nie doszła do skutku. Ostatecznie teren zmienił właściciela. – Jeszcze poprzedni właściciel, w ubiegłym roku, uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę – mówi burmistrz Patryk Jędrowiak. – Inwestycja ruszyła, poznaliśmy pierwsze plany, jeśli chodzi o supermarket, który ma tam zostać zlokalizowany, jak i o ukształtowanie tych budynków i ilość lokali, które będą dostępne.

Co w nich będzie dokładnie zlokalizowane? Tego póki co nie wiadomo. Z naszych ustaleń wynika, że inwestor prowadzi rozmowy z potencjalnymi dzierżawcami. Do tematu więc wrócimy.

Materiały reklamowe firmy KiK

Ogłoszenia
Zielony Ogród