Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku mikstacki stadion przejdzie rewitalizację. Plany władz samorządowych z pewnością zaskoczą wielu. Okazuje się bowiem, że w miejscu dzisiejszej sceny powstać ma miniskatepark.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Temat wywołany został podczas ostatniej sesji przez radnego Krzysztofa Mielcarka. – Na komisji podjęliśmy temat stadionu miejskiego, jego ewentualnej rekonstrukcji, ale już w takim lepszym wydaniu – nie ukrywał radny, pytając burmistrza czy jest szansa, aby w miejscu sceny powstał skatepark.

Burmistrz Henryk Zieliński odpowiedział twierdząco, nie ukrywał jednak, że inwestycja do tej pory wstrzymywana była przez brak funduszy.

–  Jeżeli chodzi o scenę, ona nie zdobi nam tego obiektu – nie ukrywał Zieliński. – Był pomysł, żeby zrobić taki mini skatepark i wydaje się, że to będzie takie odpowiednie miejsce, zupełnie na uboczu, żeby skate’owcy tam mogli sobie bezpiecznie (…) trenować.

Oprócz skateparku, w miejscu sceny w zamyśle Zielińskiego jest stworzenie placu – miejsca spotkań dla mieszkańców.

Rozebranie tej nazwijmy to sceny, tego obiektu musi być powiązane – w mojej ocenie – z przebudową całego tego obszaru, tego, co zostało wylane asfaltem. Tam są jeszcze te historyczne ławki, stoły. Ja myślę, że zagospodarujemy to w całości. Czyli taki jest pomysł, żeby zrobić tam skatepark plus przebudować tę płytę spotkań większych grup osób z instalowaniem sceny przenośnej, tak jak to już od jakiegoś czasu robimy, ale na to musimy mieć zabezpieczone środki – dodał.

freepik.com

Ogłoszenia
J3M