Jak wynika z policyjnych statystyk w okresie świątecznym na terenie powiatu ostrzeszowskiego doszło do czterech zdarzeń drogowych, mundurowi zatrzymali również trzech piratów drogowych.

Ogłoszenia
Instal Grunt

3 kwietnia ostrzeszowscy policjanci otrzymali informację o porzuconym w Marszałkach bmw. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 23-letni mieszkaniec gm. Doruchów kierując samochodem marki BMW na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadł z drogi zatrzymując się na pobliskim polu – relacjonuje asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji.

Sprawca ukarany został mandatem karnym.

Tego samego dnia o godz. 12:20 na Placu Borek w Ostrzeszowie 44-letni mieszkaniec Turku, kierując samochodem marki Toyota, podczas wykonywania manewru cofania nie zachował szczególnych środków ostrożności i uderzył w tył opla, którym kierowała 58-letnia mieszkanka gm. Ostrzeszów. Okazało się, że w tym momencie kobieta cofała, dlatego mundurowi po obejrzeniu nagrania z monitoringu zdecydowali o współwinie kierujących. Sprawa trafi do sądu.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w nocy 4 kwietnia w Ligocie. Kierujący toyotą 24-letni obywatel Ukrainy mieszkający na terenie gm. Kobyla Góra nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do jazdy, został ukarany mandatem karnym.

W minioną niedzielę mundurowi interweniowali również w Myślniewie, gdzie volkswagen kierowany przez 20-letniego mieszkańca gm. Kobyla Góra uderzył w sarnę, która przebiegała przez drogę. W pojeździe, oprócz kierującego, znajdowało się trzech pasażerów. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Ostrzeszowscy mundurowi zatrzymali również trzech piratów drogowych. Niechlubnym rekordzistą okazał się 26-letni mieszkaniec gm. Czajków, który pędził swoim audi w terenie zabudowanym 117 km/h.

Ogłoszenia
J3M