Aż 10 firm wystartowało w przetargu na budowę przedszkola z oddziałem żłobkowym w Czajkowie. Ostatecznie najlepszą ofertę – opiewającą na kwotę blisko 7,3 mln zł – złożył Zakład Robót Budowlanych „ZROBUD” z Gołuchowa.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Wójt Henryk Plichta nie ukrywa, że jest zadowolony z rozstrzygniętego przetargu. Zgodnie z przygotowanym przez urzędników kosztorysem cała inwestycja miała zamknąć się w kwocie ponad 8 mln. – Udało nam się więc uzyskać około 800 tys. oszczędności – mówi włodarz Czajkowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (żadna z firm nie złoży odwołania) pod koniec marca podpisana zostania umowa, a ciężki sprzęt wjedzie na plac budowy.

To zdecydowanie największa pod względem finansowym, ale i najbardziej wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Temat ten przewijał się od wielu lat, jednak na przeszkodzie stały pieniądze. Światełko w tunelu pojawiło się w ubiegłym roku, kiedy samorząd otrzymał 2,5 mln zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych dofinansowania.

Zgodnie z planem na 1,5 hektarowej działce zlokalizowanej w centrum Czajkowa powstać ma parterowy budynek, w którym mieścić będzie się 4-oddziałowe przedszkole ze żłobkiem, zapleczem socjalnym i dydaktycznym oraz całą infrastrukturą towarzyszącą: z drogą dojazdową, parkingiem, ciągami pieszo – jezdnymi i placem zabaw. Dodatkowo, wydzielone zostanie miejsce do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu. Budowa obiektu o metrażu 1000 m2 dla 100 przedszkolaków i 15 maluszków zakończy się w czerwcu przyszłego roku.  RED

 

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski