Wstępnie na 200 tys. zł oszacowano straty po pożarze budynku gospodarczego w Bałdowicach (gm. Kobyla Góra). Ogień pojawił się w środę około godz. 3 w nocy.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

Ze zgłoszenia wynikało, że budynek w całości objęty jest pożarem – informuje mł. ogn. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy palący się budynek gospodarczy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozpoznaniu.  Na miejscu pożaru działały już zastępy z JRG Syców, które gasiły palący się obiekt natomiast siły i środki były niewystarczające.

Po dojeździe kolejnych jednostek udało się opanować ogień.  – Dalsze działania polegały na dogaszaniu obiektu, wywożeniu spalonego siana i słomy, które były składowane w obiekcie. Spaleniu uległ dach budynku, przyczepa, siano i słoma składowane w budynku oraz samochód osobowy – wylicza Gatkowki.

Na miejscu zdarzenia pracowało 10 zastępów w sile 33 strażaków. Wstępnie straty oszacowano na 200 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną powstanie ognia było zwarcie instalacji elektrycznej. RED

Ogłoszenia
J3M