11 089, 33 zł taką sumę zebrano podczas charytatywnego kiermaszu ciast dla Amelki Gidelskiej, który odbył   się 12 września w Grabowie nad Prosną. Dziewczynka choruje na artrogrypozę – ma zniekształcone ręce i nogi, potrzebuje 3,5 mln złotych, by móc normalnie funkcjonować.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Na kiermasz zgłosiły się przede wszystkim Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Grabów nad Prosną, jak również sami mieszkańcy. W sumie przygotowano ponad 120 ciast, które pokrojono i zapakowano w 700 paczek. Kiermasz rozpoczął się w sobotę na grabowskim rynku o g. 7.00. Każdy mógł zakupić paczkę z ciastem za cegiełkę w wysokości 10 zł. Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych, dla których za symboliczną cegiełkę na rzecz Amelki przygotowali: watę cukrową, kolorowe napoje z granitora oraz balony z helem.

Organizatorem akcji byli rodzice dziewczynki Anna i Łukasz Gidelscy oraz Justyna Ptak, którzy podkreślają, że zebrana kwota przerosła ich oczekiwania, a na ten sukces pracowało bardzo  wiele osób:

Efekt końcowy w postaci sumy, przerósł nasze oczekiwanie. Sprzedaliśmy blisko 650 paczek ciasta. W tym miejscu chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu. Przede wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich z Gminy Grabów nad Prosną za pełną mobilizację i upieczenie ponad 120 przepysznych ciast, pomoc w krojeniu, pakowaniu i rozprowadzaniu paczek na stoisku. To dzięki wam drogie panie ten kiermasz się odbył. Darczyńcom – mieszkańcom za hojne serce, którzy bardzo chętnie kupowali nasze ciasta, watę cukrową, granitę oraz balony. Pani Joannie Bigdowskiej oraz Firmie  Marian Kaźmierczak Weglomet Ostrów Wlkp. za przekazanie butli z helem do balonów.  Piekarni Jan Moś za przekazane ciasta. Firmie ATM Tomasz Mądry za udostępnienie prądu. Sołectwu Książenice za udostępnienie sali na krojenie ciast. Firmie Borowina Broszki Podsiadły Sp.J. za samochód z chłodnią – podsumowują organizatorzy.

To było wyjątkowe wydarzenie, które pokazało jak wielu ludzi potrafi się dzielić dobrem z innymi. Amelce życzymy  dużo zdrowa, a rodzicom siły i wytrwałości w dążeniu do sprawności ich kochanej córki.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki Amelki na stronach: Fundacji SiePomaga, Fundacji Serce dla Maluszka, ale także do przyłączenia się do grupy z licytacjami dla Amelki.  JP

Ogłoszenia
J3M