W większości przypadków pokrowce pomogą w ochronie mebli zarówno w domu (np. https://ubieramy-meble.pl/pl/c/Pokrowiec-na-wersalke/70), jak i tych w ogrodzie. Zwłaszcza meble ogrodowe są często narażone na zmienne warunki atmosferyczne / pogodowe w naszym pięknym kraju. Zwłaszcza ważne jest, aby znaleźć odpowiednią osłonę do przechowywania mebli w czasie deszczu w jesień lub śniegu w zimie. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie pokrowca do mebli? Jaki pokrowiec będzie odpowiedni dla mebli:
- Drewnianych.
- Plastikowych.
- Metalowych.
- Wiklinowych.
Która osłona ochronna jest odpowiednia dla Twoich mebli?
- Pokrowiec ochronny do mebli drewnianych: Jeśli Twoje meble są wykonane z drewna lub posiadają części wykonane z drewna (blat, podłokietniki itp.), powinieneś kupić pokrowiec oddychający. Naturalny materiał musi oddychać, aby mógł być trwały i piękny przez lata. W wilgotnym środowisku szybko rozwija się kondensacja i nasiąkanie wodą, co może prowadzić do powstawania pleśni lub brzydkich plam z pleśni na meblach. Pokrowiec ochronny może stanowić coś w rodzaju ubioru, zmieniając estetykę danego mebla. Kiedy jednak ubieramy meble, pamiętajmy o zwróceniu uwagi, czy są wykonane z materiału o właściwościach oddychających. Oddychające pokrowce ochronne nie przepuszczają wody i szybko odprowadzają wilgoć gromadzącą się pod maską na zewnątrz. Ze względu na sposób wykonania tych przewiewnych plandek należy zauważyć, że chociaż są one wodoodporne, nie są w 100% wodoodporne (ze względu na szwy i zamki).
- Pokrowiec ochronny do mebli plastikowych, metalowych lub wiklinowych: Do mebli plastikowych, a także mebli ogrodowych wykonanych z metalu można wybrać pokrowiec wykonany z materiału, który nie przepuszcza powietrz (tzw. nieoddychający). Istnieje wiele różnych modeli takich pokrowców, od wykonanych z siatki (są bardzo wytrzymałe), po z tkaniny poliestrowej typu ripstop z powłoką PU, która jest nie tylko wysoce wodoodporna, ale i bardzo trwała.
Okrycie grupowe lub pojedyncze
W sklepach dostępne są plandeki i pokrowce zarówno na całość mebli, jak i na pojedyncze sztuki, takie jak stoły ogrodowe i krzesła, ale znacznie częściej korzysta się z grupowego okrycia siedzeń i zestawów wypoczynkowych (w formie kwadratu lub prostokąta). To często oszczędza miejsce do przechowywania i nie trzeba kupować pojedynczo osłony dla każdego mebla. Jeśli pokrowce są nieco większe niż zmierzona długość i szerokość, nie stanowi to problemu, a jest zaletą. Należy również pamiętać, aby pokrowiec ochronny nie dotykał ziemi (powinno się zachować naturalną cyrkulację powietrza). Więcej informacji na ten, czy inne tematy znajdziesz na https://wakeparkwroclaw.pl/.
5 zasad pomocnych w przechowywaniu mebli ogrodowych pod pokrowcem ochronnym
- Wybór odpowiedniego materiału: Np. drewno musi oddychać i dlatego potrzebuje przewiewnej plandeki!
- Zapewnij odpływ dla gromadzącej się wody: upewnij się, że na pokrywie ochronnej nie będzie gromadzić się wody.
- Regularna wentylacja: Ważne jest regularne zdejmowanie osłony ochronnej na krótki okres czasu, aby w wyniku przenikania wilgoci od spodu nie mogło powstać zalanie ani kondensacja.
- Tapicerka wewnętrzna: Nie należy przechowywać tapicerki i poduszek pod pokrowcem – w przeciwnym wypadku na jej powierzchni mogą powstać plamy pleśni z powodu ciągłego nasiąkania wodą lub, w skrajnych przypadkach, zacznie się rozwijać na nich pleśń.
- Uważaj na śnieg: Staraj się regularnie usuwać śnieg z pokrywy, szczególnie w przypadku mebli wykonanych z włókna polirattanu. Nie należy również obciążać tego mebla, gdy jest zmrożony, tj. siadać na nim lub kłaść na nim czegoś ciężkiego, ponieważ może pęknąć.
Najnowsze komentarze