Zdrowa dieta to podstawa dobrze funkcjonującego organizmu. Zbilansowana dieta prowadzi do lepszego samopoczucia, zwiększonej odporności i jest najważniejsza dla utrzymania dobrej sylwetki. A temat zdrowego odżywiania dotyka każdego z nas. Zwłaszcza dziś, gdy brakuje nam czasu na przygotowanie zdrowych i zbilansowanych posiłków.

Ogłoszenia
Wawrzyniak

Dieta, dieta, dieta…

  • Problem z jakąkolwiek dietą polega zwykle na tym, że brakuje nam czasu i motywacji do wymyślania zbilansowanych posiłków. Niezbędne jest również kupowanie niezbędnych produktów, a następnie codzienne ich przygotowywanie. Z tego powodu powstały firmy oferujące usługę cateringu dietetycznego (np. https://fitking.pl/katowice/), w której możesz wybrać dietę idealnie dostosowaną do siebie pod względem ilości kalorii.
  • Oferta firm oferujących catering dietetyczny (czy tzw. dietę pudełkową) nie zawiera konserwantów i wzmacniaczy smaku, dzięki czemu przygotowane w ten sposób jedzenie można przechowywać w lodówce nawet do tygodnia czasu od chwili dostawy. Dostarczane posiłki warto jednak spożyć w ciągu 2 dni od chwili dostarczenia ich do domu lub miejsca pracy. W ten sposób zagwarantowana jest świeżość i najwyższa jakość, które są najważniejszymi czynnikami zdrowej diety.

Co oferuje dieta pudełkowa?

Specjalnością firm z usługą cateringu dietetycznego (np. https://fitking.pl/tczew/) są opcje dietetyczne z 5 posiłkami w ciągu dnia. Śniadania, obiady i kolacje to główne i największe dania w menu, ale firmy przygotowują również drugie śniadanie i przekąski. W diecie pudełkowej wybierasz wariant diety, m.in. może być to dieta mięsna, wegetariańska, wegańska, bezlaktozowa lub o niskim indeksie glikemicznym. Następnie określasz, ile kalorii powinieneś / chcesz spożywać dziennie. Oczywiście zależy to od celu, jaki sobie wyznaczyłeś – chcesz schudnąć lub zyskać masę mięśniową? Dla tych, którzy nie wiedzą, jakie są ich potrzeby kaloryczne, firmy oferują darmową konsultację z dietetykiem, który układa dla Ciebie menu na cały dzień. A o tym jak ważna jest dieta, możesz poczytać na http://fitnessblog.com.pl/.

Jak to wygląda w akcji?

Jedzenie można zamówić na dowolną liczbę dni bez konieczności zawierania umowy. Paczki żywnościowe są dostarczane pod wskazany przez Ciebie adres – np. do domu lub biura. Dostawy realizowane są najczęściej dzień wcześniej wieczorem w godzinach 19:00-22:00 – chociaż jest to umowne. Zwykle jednak jedzenie zamawiane na poniedziałek dostarczane jest w niedzielę wieczorem. Wszystko jest już ugotowane, a jedzenie wystarczy podgrzać lub zjeść na zimno – możesz je podgrzać w pudełkach, po prostu zdejmując górną folię.

Aplikacja do zamawiania cateringu

Czasami firmy cateringowe zawierają aplikację na telefon, w której można podejrzeć menu na kolejne dni i ocenić wszystkie zjedzone potrawy. Często można w nich przesuwać dni dostawy, zmieniać kolejność posiłków, ich kaloryczność, założenia diety, a także zbierać punkty w programie lojalnościowym, a następnie wymieniać je na nagrody lub po prostu wymieniać je na kolejne zamówienie.

Ogłoszenia
Soft-DC KOMPUTERY