35-letni mieszkaniec Ostrzeszowa spowodował kolizję prowadząc auto pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Okazało się też, że mężczyzna nie miał prawa jazdy.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Do zdarzenia doszło 11 stycznia około godz. 15.30 na ul. Kolejowej w Ostrzeszowie. Na miejscu ustalono, że 35-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, kierujący samochodem marki audi, podczas parkowania uderzył w tył stojącego opla, który użytkował 38-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego.
Podczas podjętych czynności w związku z wyczuwalną od kierującego pojazdem marki Audi wonią alkoholu poddano go kontroli stanu trzeźwości z wynikiem 0,88 mg/l (1,76 promila) alkoholu w wydychanym powietrzu – przekazała asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. – Podczas dokonanego sprawdzenia w policyjnej bazie danych okazało się również, że mężczyzna kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami na podstawie wydanej przez starostę decyzji.

Ponadto, po przewiezieniu mężczyzny do ostrzeszowskiej komendy wykonano mu test na zawartość środków odurzających w organizmie. Wynik był pozytywny w kierunku marihuany i amfetaminy. Od 35-latka pobrano również krew do badań, a następnie osadzono go w policyjnym areszcie. RED

Ogłoszenia
J3M