9 kwietnia Starosta Ostrzeszowski spotkał się z likwidatorem spółki PKS Marianem Torchalskim. W spotkaniu uczestniczył członek Zarządu Powiatu Adam Mickiewicz oraz kierownik Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego Sławomir Gajewski. Urząd Miasta i Gminy Ostrzeszów reprezentował zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji, Drogownictwa i Rozwoju Daniel Wieczorek.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Tematem spotkania były kwestie związane z likwidacją spółki PKS i z możliwościami dowozu środkami komunikacji publicznej mieszkańców oraz młodzieży szkół średnich po 30 czerwca.
PKS kończy działalność z końcem czerwca i będzie się pozbywał taboru. Jak podkreśla Starosta Ostrzeszowski, należy spowodować przejęcie funkcji PKS i pomóc w zorganizowaniu przewozów.
Zabezpieczymy dowóz uczniów szkół średnich do naszych placówek, podejmiemy rozmowy z przewoźnikami i spróbujemy uzupełnić lukę w komunikacji po 30 czerwca. Wyznaczymy miejsca postoju dla autobusów. Jest kilka pomysłów, które omawiamy z burmistrzem Ostrzeszowa. Jedno jest pewne – poradzimy sobie z tym problemem – zapewnia starosta Lech Janicki.

źródło: www.powiatostrzeszowski.pl

Ogłoszenia
J3M