W minioną sobotę na terenie powiatu ostrzeszowskiego policjanci ujawnili trzy osoby kierujące pojazdami w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

12 lutego br. o godzinie 8:50 w miejscowości Grabów Wójtostwo dzielnicowi z Mikstatu i Grabowa zatrzymali do kontroli pojazd marki Renault. Od kierującego czuć było woń alkoholu, dlatego też 35-latka przebadano alkomatem. Wynik? 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, a pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

Tego samego dnia o godzinie 15:40 w miejscowości Rybin po telefonicznym zgłoszeniu do dyżurnego ostrzeszowskiej komendy policjanci zatrzymali 21-letniego kierującego, który pomimo czynnego zakazu prowadzenia pojazdów kierował samochodem marki Peugeot. Ponadto przeprowadzona kontrola stanu trzeźwości wykazała, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, 0,54 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

O godzinie 23:45 dzielnicowy z kobylagórskiego posterunku zatrzymał do kontroli na ul. Sikorskiego w Kobylej Górze pojazd marki Ford. Samochodem kierowała 19-letnia mieszkanka powiatu oleśnickiego, która znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie okazało się, że kobieta nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami.

Ogłoszenia
J3M