Jeśli na swoim styczniowym posiedzeniu Rada Miejska wyrazi zgodę, 1 lipca 2021 roku będzie pierwszym dniem obowiązywania w Ostrzeszowie strefy płatnego parkowania. W ten sposób zaczynają się materializować zamiary, o których mówiło się od wielu lat.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Zgodnie z przyjętymi założeniami, w przypadku dróg publicznych strefa obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00, a na placach dodatkowo także w sobotę od 9.00 do 13.00. Swoim zasięgiem strefa obejmować ma ulice od Urzędu Miasta i Gminy w kierunku centrum.

Niestety nie przewidziano wyjątków od przyjętej zasady. Praktycznie jedynym jest darmowa godzina na parkingu zlokalizowanych przy ul. ks. Sobierajskiego. I tam jednak nie dotyczy to całego placu, ale tylko jego części przylegającej bezpośrednio do cmentarza. Pozostałe dwa parkomaty wydawać będą bilety na ogólnych zasadach. Ułatwieniem przy korzystaniu ze strefy ma być możliwość uiszczania opłaty przy użyciu aplikacji mobilnej.

W przypadku przyjęcia przez Radę Miejską uchwały o utworzeniu strefy, rozpisany zostanie przetarg na jej operatora, a także zakup parkomatów i odpowiednie oznaczenie miejsc postojowych. Proces przygotowań ma się zakończyć 1 lipca.

Wykaz ulic objętych Strefą Płatnego Parkowania w Ostrzeszowie:

W.Gorgolewskiego, Piastowska (21 Styczna – Gorgolewskiego), Powstańców Wlkp. (Krótka-Sienkiewicza), Zamkowa (21 Stycznia – Gorgolewskiego), 21 Stycznia (Piastowska-Zamkowa), A.Mickiewicza, Aleja Wolności (Daszyńskiego – ks. Sobierajskiego), Chmielna, Farna, Garncarska, gen. W. Sikorskiego (Sportowa-Rynek), H. Sienkiewicza, Kaliska, Kolejowa (Rynek – Łąkowa), Krótka, Łaziebna, M. Kurzawskiej „Anki”, Piekary, pl. Kazimierza Wielkiego, pl. Stawek, Poprzeczna, Powstańców Wlkp. (Sienkiewicza-Rynek), Rynek, Sienna, Strumykowa, św. Maksymiliana Marii Kolbego, Świętego Mikołaja (Kolejowa- Łąkowa), Targowa, Wąska, Zamkowa (Gorgolewskiego- Kaliska), parking przy kinie „Piast”.

W środę o godz. 12 odbędzie się wideokonferencja z twórcą projektu Janem Sklorzem. – W jej trakcie będzie można zadawać na czacie pytania, a po zakończeniu zapis z niej będzie do odtworzenia w dowolnym czasie – informuje burmistrz Patryk Jędrowiak.
Link do wideokonferencji:

fot. sxc.hu

Ogłoszenia
J3M