Ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19 w działających na terenie powiatu ostrzeszowskiego domach pomocy społecznej. Do programu zgłosiło się ponad 90 proc. podopiecznych. Osoby tę szczepionkę otrzymają w placówce, w której przebywają.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Akcja szczepień podopiecznych DPS rozpoczęła się 18 stycznia. W powiecie ostrzeszowskim chęć zaszczepienia zadeklarowało ponad 90 proc. podopiecznych z Marszałek, Kobylej Góry i Kochłów. W poniedziałek z samego rana szczepionki trafiły do siedziby Ratownictwa Medycznego „Wawrzyniak” w Ostrzeszowie, które odpowiedzialne jest za proces szczepienia w DPS-ach

Jeszcze tego samego dnia mobilny zespół podał pierwszą dawkę podopiecznym placówki w Marszałkach. Jak przyznaje Bożena Powązka, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy w Ostrzeszowie, proces szczepienia przebiega bardzo sprawnie. Z jej wyliczeń wynika, że w Marszałkach na 124 mieszkańców chęć zaszczepienia zadeklarowało 110 osób, w Kobylej Górze na 150 osób – 140, a w Kochłowach na 80 osób -77.

Inaczej sytuacja wygląda, jeśli chodzi o personel DPS-ów. W Marszałkach zaledwie 22 na 88 pracowników zgłosiło się do narodowego programu szczepień w ramach tzw. grupy zero. Nieco lepiej sytuacja wygląda w Kobylej Górze, tam zaszczepić zamierza się połowa personelu (53 pracowników na 103). W Kochłowach z kolei na listę wpisało się 33 z 46 zatrudnionych w domu osób.

Ogłoszenia
J3M