[Artykuł sponsorowany]

Ogłoszenia
Instal Grunt

Koniec wakacji to często dość stresujący czas – zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Oznacza nie tylko powrót do szkoły, ale też konieczność zakupu wielu różnych akcesoriów. Które z nich są niezbędne i koniecznie powinny znaleźć się w szkolnej wyprawce? Oto najważniejsze akcesoria, które każdy uczeń musi mieć, by dobrze przygotować się do wyzwań, jakie niesie nowy rok szkolny.

Plecak szkolny – absolutna podstawa, którą każde dziecko musi mieć!

Niezależnie od tego, do której klasy idzie Twoje pociecha, powinna mieć porządny plecak. To właśnie w nim znajdą się wszystkie niezbędne akcesoria, których potrzebuje na co dzień. Wybór odpowiedniego plecaka to spore wyzwanie – na pewno powinien być wygodny, wystarczająco duży, a przy tym też dość lekki. Oczywiście najlepiej, jeśli podoba się też dziecku i nawiązuje do jego zainteresowań.

Zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • Komfort i ergonomię – plecak powinien mieć szerokie, miękkie szelki, które nie będą wrzynać się w ramiona, a także mocne zamki, które wytrzymają codzienne użytkowanie. Do tego przydadzą się wyprofilowane plecy.

  • Wielkość i przestrzeń – plecak powinien być na tyle duży, aby pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria, ale nie za duży dla dziecka. Przegródki i kieszenie pomogą utrzymać porządek w środku.

  • Materiał – powinien być wytrzymały, odporny na deszcz i łatwy do wyczyszczenia.

  • Bezpieczeństwo – wybierz plecak, który ma elementy odblaskowe. Zwiększają one bezpieczeństwo dziecka w drodze do szkoły.

  • Wzornictwo – dzieci uwielbiają plecaki z ulubionymi postaciami z filmów i bajek; starsi uczniowie będą preferować bardziej stonowane wzory i kolory.

Warto na zakupy zabrać ze sobą dziecko, by sprawdzić, czy dany model będzie dla niego odpowiedni. Dodatkowo, jeśli zależy Ci na czasie, sprawdź też plecak szkolny zestaw, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria, takie jak piórnik, bidon, śniadaniówka, teczka i przybory artystyczne. Pomoże Ci to sprawnie przygotować wyprawkę dla dziecka!

Jakie akcesoria powinny znaleźć się w plecaku szkolnym?

Jeśli nie chcesz kupować gotowych zestawów, pamiętaj o tym, aby w plecaku dziecka znalazły się najważniejsze rzeczy. Są to przede wszystkim przybory do pisania. Wszelkie ołówki, długopisy, kredki i flamastry sprawdzą się zarówno podczas robienia notatek i podkreślania najważniejszych rzeczy, jak i do prac plastycznych. Wszystkie powinny znaleźć się w wygodnym piórniku, do którego trafić powinna również gumka, linijka i temperówka.

Nie można też zapomnieć o bloku rysunkowym, teczkach i najważniejszym – czyli zeszytach i książkach. Notatniki powinny być dopasowane do danego przedmiotu (np. zeszyt w linie – do języka polskiego) i podobać się dziecku. Ich wybór w sklepach jest bardzo szeroki, więc bez problemu znajdziesz coś, co przypadnie do gustu uczniowi.

Wyprawkę szkolną uzupełnij też o śniadaniówkę, bidon i worek na ubrania na wuef oraz obuwie. To wszystko wystarczy, by Twoje dziecko w kolejny rok szkolny wkroczyło w pełni przygotowane!

Ogłoszenia
J3M