Kępińscy policjanci po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chwilę wcześniej włamali się do stacji paliw w Ligocie. Ukradli papierosy i alkohol na łączną kwotę 7 tys. zł. 

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

W nocy z 21 na 22 marca funkcjonariusze próbowali zatrzymać do kontroli opla. Mimo wyraźnych sygnałów, kierowca nie zareagował i zaczął uciekać.  – Po prawie 20 km pościgu pojazd został zatrzymany w miejscowości Opatów – mówi sierż. Rafał Stramowski z kępińskiej komendy policji. – Samochodem poruszali się dwaj mieszkańcy Łodzi, którzy wcześniej dokonali licznych kradzieży z włamaniem, między innymi na terenie powiatu ostrzeszowskiego i turkowskiego.

Za kierownicą pojazdu siedział 37-letni mężczyzna, razem z nim podróżował 46-latek, obaj to mieszkańcy Łodzi. Mężczyźni tuż po zatrzymaniu pojazdu próbowali jeszcze uciekać pieszo, lecz bardzo szybko zostali zatrzymani i obezwładnieni przez funkcjonariuszy. W ich samochodzie znaleziono przedmioty pochodzące z kradzieży. Kierujący pojazdem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, dodatkowo znajdował się pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy, którą również mężczyźni posiadali przy sobie. Jak się okazało, mieszkańcy Łodzi byli już wielokrotnie karani za podobne przestępstwa.

Przyznali się, że dokonali kradzieży z włamaniem do sklepu przy stacji paliw w Ligocie. Wcześniej włamali się do podobnego punktu w Turku oraz do sklepu w centrum Sycowa.

Zostali zatrzymani i osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Kępnie zastosował wobec zatrzymanych 3- miesięczny areszt. RED

Ogłoszenia