Dla uczczenia 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego na grobie powstańca Idziego Roszykiewicza oraz pod figurą na Rynku w Mikstacie zapalono zostały znicze.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Mimo pandemii mikstaczanie oddali hołd uczestnikom Powstania Wielkopolskiego, którzy ponad 100 lat temu zbrojnie upomnieli się o powrót ziem wielkopolskich na łono wyzwolonej ojczyzny i wywalczyli niepodległość nie szczędząc krwi.

Tradycyjnie jak co roku harcerze z 1 Szczepu ZHP Ziemi Mikstackiej im. Powstańców Wielkopolskich wystawili wartę na Rynku, pod pomnikiem z figurą Chrystusa oraz na grobie szeregowego Idziego Roszykiewicza, powstańca wielkopolskiego, który został pochowany na cmentarzu przy kościele św. Rocha w Mikstacie.

Zapalone znicze złożyli Henryk Zieliński, burmistrz Mikstatu i Łukasz Dybul, przewodniczący Rady Miejskiej w Mikstacie w asyście Tomasza Maciejewskiego, przewodniczącego Rady Powiatu Ostrzeszowskiego oraz phm. Mariusza Ciechanowskiego, komendanta szczepu.

W Mikstacie kult Powstania Wielkopolskiego jest silny i starannie pielęgnowany, bo żyją tutaj wnukowie i prawnukowie powstańców, którzy w szeregach kompani mikstackiej walczyli z Niemcami na froncie południowym.

PK

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski