Kultura i rozrywka
Kolejny sukces Laury

30 stycznia w sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej odbyła się Gala Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej. Wzięło w niej udział jedenaścioro uzdolnionych dzieci, a wśród laureatów znalazła się – Laura Mrugalska, reprezentująca Przedszkole nr 5 z oddziałami integracyjnymi „Słoneczny Zakątek” w Ostrzeszowie.
Mali artyści podzieleni byli na dwie grupy. Sześcioro z nich wykonało piosenki, natomiast pięcioro deklamowało poezję patriotyczną. Wydarzenie to było zwieńczeniem listopadowych eliminacji, w których brały udział dzieci z przedszkoli publicznych i niepublicznych z terenu całego województwa wielkopolskiego. Do drugiego etapu przeszło 38 dzieci, z który ostatecznie jury wyłoniło 11 laureatów na galę finałową.
Laura Mrugalska podczas eliminacji oczarowała jury swoim występem, przepięknie recytując wiersz pt. „Opowiedz nam, Ojczyzno” autorstwa Reginy Pisarek. Występ na uroczystej Gali Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej, to kolejny już sukces Laury. Wcześniej Laura Mrugalska zajęła I miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim „Wiosna w wierszach ukryta”.
Serdecznie gratulujemy Laurze i życzymy wielu dalszych sukcesów!
-
Aktualności2 tygodnie temu
Tragedia na pograniczu powiatów. Nie żyje 16-latek
-
Aktualności7 miesięcy temu
Ulica Leśna w Ostrzeszowie zablokowana. Trwa reanimacja kierowcy AKTUALIZACJA
-
Aktualności2 tygodnie temu
Rolnicy blokują drogę krajową nr 11. Rozpoczął się 30-dniowy protest
-
Aktualności8 miesięcy temu
Tragiczny wypadek drogowy. Zginął 31-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra
-
Aktualności4 miesiące temu
Rekordowa wygrana w Ostrzeszowie-Pustkowiu. Gracz zgarnął ponad 6 milionów złotych!
-
Aktualności6 miesięcy temu
Niedaleko Ostrzeszowa powstaje największe osiedle. Ceny prawie niemożliwe (foto)
-
Aktualności4 miesiące temu
Wydał 4 zł, zgarnął ponad 6 milionów! [FILM]
-
Aktualności7 miesięcy temu
Jubileusze Małżeńskie w Gminie Doruchów
Najnowsze komentarze