30 stycznia w sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej odbyła się Gala Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej.  Wzięło w niej udział jedenaścioro uzdolnionych dzieci, a wśród laureatów znalazła się – Laura Mrugalska, reprezentująca Przedszkole nr 5 z oddziałami integracyjnymi „Słoneczny Zakątek” w Ostrzeszowie.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Mali artyści podzieleni byli na dwie grupy. Sześcioro z nich wykonało piosenki, natomiast pięcioro deklamowało poezję patriotyczną. Wydarzenie to było zwieńczeniem listopadowych eliminacji, w których brały udział dzieci z przedszkoli publicznych i niepublicznych z terenu całego województwa wielkopolskiego. Do drugiego etapu przeszło 38 dzieci, z który ostatecznie jury wyłoniło 11 laureatów na galę finałową.

Laura Mrugalska podczas eliminacji oczarowała jury swoim występem, przepięknie recytując wiersz pt. „Opowiedz nam, Ojczyzno” autorstwa Reginy Pisarek. Występ na uroczystej Gali Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej, to kolejny już sukces Laury. Wcześniej Laura Mrugalska zajęła I miejsce w powiatowym konkursie recytatorskim „Wiosna w wierszach ukryta”.

Serdecznie gratulujemy Laurze i życzymy wielu dalszych sukcesów!

Ogłoszenia
J3M