W sobotę (27 lutego) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierującym, którzy w krótkim odstępie czasu prowadzili ten sam pojazd. Wszystko rozpoczęło się  od zatrzymania do kontroli samochodu marki audi, do którego doszło o godzinie 17:35 na ul. Tadeusza Kościuszki w Ostrzeszowie. Relacjonuje oficer prasowy KPP Magdalena Hańdziuk.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

– W toku podjętych czynności, w tym przeprowadzonej kontroli stanu trzeźwości okazało się, że 23-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego kierował pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, tj. 0,99 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę zatrzymano do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, natomiast pojazd przekazano jadącej z nim pasażerce. Jak się okazało to nie była ostatnia kontrola drogowa tego pojazdu na terenie Ostrzeszowa, gdyż o godz. 19:30 na ul. Armii Krajowej w Ostrzeszowie, policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ponownie zatrzymali do kontroli ten sam pojazd marki audi. Ku zaskoczeniu policjantów kierowała nim 21-letnia mieszkanka powiatu wrocławskiego, której wcześniej przekazano pojazd. Kobieta w momencie zatrzymania również znajdowała się pod wpływem alkoholu. Kontrola jej stanu trzeźwości wykazała 0,44 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tym razem pojazd został odholowany, a kobieta po wykonanych czynnościach, decyzją Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie, została zwolniona. W kontekście tego zdarzenia Policja zwraca uwagę, że za „kółko” pod wpływem alkoholu wsiadają coraz młodsze osoby.
Źródło: KPP Ostrzeszów

Ogłoszenia
Salon Fryzjerski