Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie umorzyła śledztwo w sprawie śmierci 11-letniej dziewczynki, która zmarła 19 sierpnia br. w Kobylej Górze.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Przypomnijmy, 11-latka wypoczywała nad zalewem wraz z rodziną. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w pewnym momencie doznała ataku padaczki, który w konsekwencji doprowadził do zatrzymania krążenia.

Bezpośrednio po zdarzeniu prokuratura zapowiadała zamiar przeprowadzenia sekcji zwłok. Ostatecznie jednak do niej nie doszło, a na początku października prokuratura podjęto decyzję o umorzeniu śledztwa.

W toku tego postępowania prokurator w oparciu o przesłuchanie świadków, opinie biegłych ustalił, iż ciało dziewczynki nie zawierało żadnych obrażeń zewnętrznych. Wykluczono zatem udział osób trzecich – poinformował prokurator Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. – Kolejno biegły wskazał, iż przyczyną zgonu, nie wchodząc w szczegóły, była kwestia stanu zdrowia pokrzywdzonej. Nie stwierdził również, aby zgon nastąpił również w wyniku cech klinicznych mogących wskazywać na inną zewnętrzną przyczynę, tj. temperaturę bądź działanie wody. RED

fot. sxc.hu

 

Ogłoszenia
J3M