Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Ogłoszenia
Instal Grunt

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotnią noc 1 sierpnia. W ujęciu nietrzeźwego kierowcy pomogli świadkowie, którzy powiadomili mundurowych o zmierzającym w kierunku Ostrzeszowa renault, który jak relacjonowali „jedzie całą szerokością jezdni”. – Policjanci zatrzymali wskazany pojazd. Kierowcą był 32-letni mieszkaniec pow. ostrowskiego, który był nietrzeźwy – 1,68 i posiadał orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami – poinformował sierż. sztab. Marcin Parzybok, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej komendy policji.

Dzień później, już poza Ostrzeszowem,  funkcjonariusze do kontroli drogowej zatrzymali 48-letniego motorowerzystę. Badanie alkomatem wykazało 1,6 promila alkoholu.

Kilka godzin później, w Doruchowie policjanci skontrolowali poruszającego się oplem 20-letniego mieszkańca gm. Ostrzeszów, który jak się okazało wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem działania narkotyków.  – W tym przypadku brak prawa jazdy to najmniejszy z problemów kierowcy – nie ma wątpliwości rzecznik. – Kierowcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. RED

Ogłoszenia
J3M