Niemiecka gmina Emlichheim włączyła się w organizowanie pomocy dla obywateli Ukrainy przebywających na terenie Miasta i Gminy Grabów nad Prosną. W tym celu zorganizowano zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów. Ciężarówka wypełniona po brzegi darami dotarła do Grabowa nad Prosną w miniony weekend.

Ogłoszenia
Wawrzyniak reklama

Przy okazji transportu, Grabów nad Prosną odwiedziła trzyosobowa delegacja, na czele której stał Burmistrz Emlichheim Arne Helweg. Zbiórka przeprowadzona w partnerskiej gminie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Wśród artykułów znalazła się m.in. żywność, środki higieniczne, pościele, koce, ręczniki, ale także meble. Korzystając z okazji, niemieccy partnerzy przywieźli do Grabowa nad Prosną sprzęt rehabilitacyjny dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grabowie nad Prosną. To m.in. wózki inwalidzkie, chodziki, łóżka. Goście przekazali także środki pieniężne zebrane podczas różnorakich akcji.

Podczas wizyty niemiecka delegacja zwiedziła grabowski Klub Senior+ oraz Izbę Pamięci. Goście udali się także do Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Grabowie nad Prosną, na grabowskie błonia i do Urzędu Miasta i Gminy. Na zakończenie wizyty odwiedzili Świetlicę Środowiskową w Skrzynkach, w której schronienie znaleźli obywatele Ukrainy. To była także okazja do rozmowy z naocznymi świadkami działań wojennych.

Burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną Maksymilian Ptak składa serdeczne podziękowania za dar, który ofiarowano przebywającym na tym terenie obywatelom Ukrainy. Okazane wsparcie i pomoc jest dowodem nie tylko partnerstwa, ale i przyjaźni, której już po raz kolejny można doświadczyć w historii kilkunastoletniej współpracy Grabowa nad Prosną i Emlichheim. Silne więzi, które wytworzyliśmy przez lata poprzez nasze partnerstwo, w tym dramatycznym okresie nabierają szczególnego znaczenia. UMiG

Ogłoszenia