Burmistrz Patryk Jędrowiak, zarządzeniem z 16 marca, odwołał ze stanowiska wiceburmistrz Barbarę Gmerek, wszystko po to, by chwilę później  powołać ją na to samo stanowisko. Powód? Wiceburmistrz osiągnęła wiek emerytalny, a dzięki decyzji włodarza Ostrzeszowa pobierała będzie nie tylko wynagrodzenie za wykonywaną pracę w magistracie, ale także emeryturę.

Ogłoszenia
Stolarz Lempert

 O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miasta i Gminy. Oto treść oświadczenia, jaka dotarła do naszej redakcji:

16 marca br. Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów wydał zarządzenie nr 57/2022 w sprawie odwołania Pani Barbary Gmerek z funkcji Wiceburmistrza MiG Ostrzeszów, co było następstwem rozwiązania z dniem 17 marca br. – za porozumieniem stron – stosunku pracy z wyżej wymienioną. Powyższe decyzje podyktowane były umożliwieniem uzyskania przez Panią Barbarę Gmerek uprawnień emerytalnych. Jest to praktyka zgodna z przepisami prawa, stosowana również wobec innych pracowników Urzędu, którzy wyrażają wolę kontynuowania pracy zawodowej po osiągnięciu wieku emerytalnego. Jednocześnie Burmistrz deklaruje wolę kontynuowania współpracy z Panią Barbarą Gmerek, która w niedalekiej przyszłości ponownie zostanie powołana do pełnienia funkcji Wiceburmistrza.”

Zgodnie z przepisami, wiceburmistrz Ostrzeszowa wypłacona została odprawa, na jej konto jednorazowo wpłynęła równowartość 6-miesięcznego wynagrodzenia, czyli 36 tys. 480 zł netto.  RED

fot. www.ostrzeszow.pl

Ogłoszenia
J3M